Jak powstrzymać psa przed skakaniem na ludzi? 9 porad szkoleniowych dla psów, które skaczą na ludzi

Mój pies skacze na wszystkich. Co robić?

Trzeba przyznać, że psy nie są nieśmiałe w publicznym okazywaniu swoich uczuć. Nie wstydzą się tego. Pies jest uważany za « najlepszego przyjaciela człowieka », ale w niektórych przypadkach staje się « najlepszym przyjacielem nogi człowieka ».
Wielu z nas doświadczyło żenującego uczucia, gdy goście są w domu, a pies podskakuje na nich z łapami. Chociaż można to uznać za formę pochlebstwa, może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli, gdy pies odmawia puszczenia uchwytu i ciągle przychodzi i odchodzi.

Jak powstrzymać psa przed skokiem na ciebie?

Być może ludzie na ulicy, poduszki na kanapie, Twoje nowe meble i ulubione pluszowe zwierzę Twojego dziecka padły ofiarą niekontrolowanego, podekscytowanego i niespokojnego zachowania Twojego psa.

Widząc swojego psa skaczącego na obcych ludzi i pamiątki rodzinne może być dość niepokojące, ale nie jest to nienormalne.

Co więc można zrobić, by pies nie skakał na ludzi? Zamiast myśleć o karaniu go, spróbuj pozytywnego szkolenia psów, aby oswoić swojego czworonożnego przyjaciela. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak zapobiec temu, by pies nie skakał na ludzi.

Szkolenie psa, który skacze na ludzi

1. Po prostu powiedz « Nie ».

Pamiętaj, że dla Twojego psa to Ty jesteś przywódcą stada. Dlatego nie wstydź się i daj swojemu psu znać, kto jest mistrzem. Stanowcze « NIE » lub « STOP » uświadomi psu, że takie zachowanie nie jest właściwe. Aby korekta słowna zadziałała, pies musi zrozumieć, że to Ty jesteś liderem. Możesz również klaskać w dłonie, aby zwrócić uwagę psa. Nigdy nie bij psa, aby ograniczyć złe zachowanie, to tylko wywoła strach i niechęć do ciebie.

2. Rozpylić wodę

Spryskaj psa butelką z wodą, gdy zacznie na wszystkich skakać. W przypadku doświadczonych psów można nosić butelkę z rozpylaczem cały czas przy sobie. Posiadanie pod ręką butelki z rozpylaczem jest łagodniejszym sposobem na danie psu do zrozumienia, że to nie jest dobry nawyk.

3. Zaplanuj dzień szkoleniowy

Zapisz swojego psa na szkolenie z zakresu posłuszeństwa lub na kurs tresury psów. Poszukaj pomocy i porady u doświadczonego trenera psów lub behawiorysty, który może wyszkolić psa, aby przestał skakać na ludzi na ulicy.

4. Poznaj przyczyny zachowań swojego psa

Należy tylko pamiętać, że skakanie dla psa nie zawsze jest oznaką dominacji czy natury seksualnej. Skakanie psa może być po prostu formą zabawy. Do skakania na ludzi najbardziej skłonne są psy w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Jeśli w tym wieku wyrobią sobie nawyk skakania, to później znacznie trudniej jest z niego wyjść.

5. Skup się na swoim szczeniaku

Zmień obiekt koncentracji psa, a zaprzestanie on tego zachowania. Gdy pies skacze na ludzi, odwróć jego uwagę ulubionymi zabawkami, spacerem i ćwiczeniami lub inną formą zabawowego przekierowania. Jeśli lubi aportować frisbee lub piłkę, rzuć mu jedną i zobacz, jak zareaguje.

6. Ignorowanie i korzystanie z ciszy

Dlaczego mój pies na mnie skacze?

Psy uwielbiają mieć Twoją uwagę. Tak proste, jak to brzmi, ignorowanie zachowania może zrobić sztuczkę. Opuść nagle pomieszczenie. Ignorowanie występów psa da mu do zrozumienia, że jego skoki nie zyskują Twojej aprobaty. Twój pies może przestać skakać, jeśli przestaniesz zwracać na to uwagę.

7. Wysterylizuj swoje zwierzę

Kastracja nie tylko pomaga kontrolować populację zwierząt, ale także spowalnia chęć psa do wskakiwania na wszystko, co jest w zasięgu ręki. Ale kastracja nie jest bezpiecznym środkiem, jeśli pies się do niej przyzwyczaił.

8. Ćwiczenie jest kluczem

Codzienne ćwiczenia pomagają uwolnić agresję, energię, stres i chęć do skakania. W większości przypadków skakanie jest wynikiem stresu lub agresji, zwłaszcza jeśli pies ma kontakt z innymi psami. Zabierz psa na co najmniej jeden długi spacer i zabawę każdego dnia. Daj psu wystarczająco dużo czasu, aby się zmęczył, zanim przerwiesz sesję ćwiczeń.

9. Poproś o radę swojego weterynarza

W niektórych przypadkach pomijanie jest spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej, które mogą być oznaką poważnych schorzeń, takich jak niedoczynność tarczycy. W razie wątpliwości zleć badanie psa lekarzowi weterynarii.

Bonusowe wskazówki, aby zatrzymać psa skaczącego na ludzi

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *