Amerikan Personelinin Tımar Edilmesi : Bir Amerikan Personeli Nasıl Tımar Edilir?

Bir American Staff sahibi olarak, evcil hayvanınızın sağlıklı, parlak ve güzel bir kürke sahip olmasına her zaman yardımcı olmak istersiniz. Bu, iyi bir bakım ve özenle tamamen mümkündür. Ama Amerikan personeline nasıl bakım yapılacağını bilmiyorsunuz. Bu yazıda, Amerikan Staff’ınızın bakımı hakkında bilmeniz gereken her şeyi dikkatlice gözden geçireceğim.
Aslında, Amerikan Staff’ınızı tımar ederken dikkat etmeniz gereken belirli adımlar ve ipuçları vardır. İhtiyacınız olan temel malzemeleri ve temel adımları hazırladık. Tımar işlemi sırasında köpeğinize zarar vermemenizi sağlamak için uymanız gereken önlemler de vardır. Ve son olarak, başarıyı garanti eden ve deneyimi gerçekten keyifli hale getiren ipuçları ve püf noktaları.

Bir Amerikan personelinin tımara ihtiyacı var mı?

Diğer tüm köpek ırkları gibi, American Staff’ınızı da düzenli olarak tımar etmelisiniz. Bununla birlikte, saçları çok az bakım gerektirir ve doğal olarak kokulu değildir. Bu nedenle, daha az sıklıkta fırçalama gerektirirler ve daha az banyo zamanı alırlar.

Bir Amerikan Personeli Nasıl Tımar Edilir?

Amerikan Staff’ınızı tımar etmeye başlamadan önce, her şeyin içeriden başladığını anlamanız gerekir. Bu, kürkünün yumuşaklığını ortaya çıkaracak parlak kürkü elde etmek için gereklidir.
Gerçek şu ki, iyi beslenmediği takdirde hiçbir bakım Amerikan Staff’ınızın sağlıklı görünmesini sağlayamaz.
Bu nedenle, köpeğinizin beslenmesi şu maddelerle zenginleştirilmelidir:

 • Proteinler,
 • besinler ve
 • esansiyel yağ asitleri vb.

Yukarıdaki gıdaların düzenli olarak tüketilmesiyle birlikte, köpeğiniz düzenli bakımla birlikte en iyi şekilde gelişecektir.

Amerikan Satf’ınızı tımar etmeye başlamadan önce edinmeniz gereken temel malzemeler

Gerekli araç ve gereçlere tam anlamıyla hakim olduğunuzda başarıya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. American Staff tımarı için aşağıdaki malzemeler gereklidir Bunlar :

 • Pamuk veya pamuklu çubuklar (köpeğinizin kulağı için)

coton tige pour american staff

 • Bir kıl fırça
 • Hafif bir evcil hayvan şampuanı (sıradan insan şampuanı kullanmayın)

Shampoing naturel american staff

 • Bir çift tırnak makası
 • Bebek mendilleri
 • Kaban kremi
 • Kulak temizleyici
 • Stiptik toz (bakım sırasında oluşabilecek tüm kesik ve yaralanmalar için),
 • vs.

Bir Amerikan personelinin yetiştirilmesindeki adımlar

Brosse curry

Bu, özellikle minimum bakım gerektiren bir cins için çok fazla gibi görünebilir, ancak Amerikan Staff’ınızın tüylerini hayata döndürmek istiyorsanız, kauçuk bir köri fırçasıyla her gün fırçalayın. Dolaşımı uyarmak ve köpeğin doğal yağlarını tüylere dağıtmak için dairesel hareketler kullanın. Fırçalama, tüyleri matlaştırabilecek ölü tüyleri ve deri hücrelerini temizler. Gevşek tüyleri yakalamak ve kürkün parlamasını sağlamak için elinizin üzerine oturan nervürlü bir eldiven de kullanabilirsiniz.

Şampuan ve saç kremi

Amerikan Staff tımarıyla ilgili iyi haber, kısa bir kürke sahip olmasıdır. Böylece köpeğinizi sık sık yıkamanıza gerek kalmaz. Ancak bunu yaptığınızda, kimyasal ve böcek ilacı içermeyen doğal bir şampuan seçin ve iyice durulayın.
Uzmanlar sadece köpekler için formüle edilmiş şampuan kullanılmasını önermektedir. Bunun nedeni, insan şampuanlarının tüylerini ve cildini tahriş edebilecek kokular veya bileşenler içerebilmesidir.
Alkol, kömür katranı veya sülfür bazlı ürünler içeren sabunları kullanmaktan kaçının. Şampuandan sonra kürkü yumuşatarak kürkün parlaklığını artırın.

American Staff’ınızı tımar ederken almanız gereken önlemler

Amerikan Personel tımarını yapmadan önce, işinizi değerlendirmeniz, neyle uğraştığınızı ve ne kadar iş olduğunu bilmeniz önemlidir. Amerikan Personelinizin hassas kısımlarına dikkat etmeniz önemlidir. Nerede olduğunuzu bilmek için :

 • yumuşak olmalı,
 • çok sert sürtünmemeli ve ıslanmamanız gereken yerler.

Örneğin, kulak bakımı büyük bir özen ve dikkatle yaklaşılması gereken bakımın bir parçasıdır. Çünkü bazı Amerikan personelinin kulakları kesik olduğundan enfeksiyon kapma riski daha yüksektir. Bu nedenle, su ve küçük kalıntıların kulak kanalına düşmemesini sağlamak çok önemlidir.
Bu yüzden köpeğinizin kulaklarına su kaçmasına izin vermemeniz önemlidir. Bu nedenle kulaklarını temizlemek için büyük bir pamuk top kullanmak en iyisidir.
Su kullanmak yerine kulak temizleyicileri kullanmalısınız. Bunun nedeni, kalıntıların temizlenmesine yardımcı olmaları ve köpeğinizin kulağının pH seviyesini değiştirmeleridir. Bu, bakteriler ve mantarlar tarafından enfeksiyona ve kolonizasyona duyarlı olmamasını sağlamak içindir.
Bir kulak temizleyicisi kullanmak için, solüsyonu köpeğinizin kulak kanalına dökün. Ve doldurun, ardından başparmağınızla nazikçe birkaç saniye boyunca içine masaj yapın.

Amerikan Personelinizi tımar ederken size yardımcı olabilecek ipuçları

Köpeğinizi erken yaşta tımar etmeye başlayın. Aslında, köpekler alışkanlık ve tutarlı kalıpların yaratıklarıdır ve aktiviteye alıştıklarında iyi ve sakin davranırlar.
Bu nedenle, Amerikan Staff’ınız henüz çok gençken tımar etmeye başlamak en iyisidir. Bu yüzden onu erken yaşlardan itibaren rutine alıştırın. Bunu yapmak için nazik olun.

Tımar hem siz hem de köpeğiniz için stresli ve yorucu olabilir. Bu nedenle, köpeğinize karşı nazik ve sabırlı olmak istersiniz. Yetkinin sizde olduğunu ve bir bakım bölümünün işleyişinin büyük ölçüde size bağlı olduğunu unutmayın.
Köpeğiniz ruh halinizi okuyabilir, bu nedenle emin olmadığınızı veya endişeli olduğunuzu göstermek istemezsiniz. Ancak oldukça istikrarlı ve güvenli olun ve ayrıca köpeğinizi sakinleştirmeye çalışın. Ayrıca köpeğinizin agresifleşip agresifleşmediğini görmek için vücut dilini de okumak istersiniz. Bu yüzden ne zaman geri çekileceğinizi bilin ve devam etmeden önce köpeğinize biraz alan tanıyın.

Ömür boyu arkadaşınızın paltosunu nasıl parlatırsınız?

Faire briller le pelage

Zengin, sağlıklı ve görkemli bir şekilde parlak bir kürke bakmak bir zevktir. Ve muhtemelen öğle güneşinde parlayan karamel, çikolata veya mavi-siyah kürküyle bir Amerikan Personelinin yanınızdan geçtiğini görmüşsünüzdür.
Amerikan personelinin tımar edilmesi tam olarak roket bilimi değildir. Çünkü köpeğin tüyleri kısadır ve düz ve vücuda yakın durur. Bununla birlikte, tüylerinin parlak kalması için daha önce de söylediğimiz gibi düzenli olarak bakılmalı ve iyi beslenmelidir.

Sıkça sorulan sorular :

American Staff’ı ne sıklıkla tımar etmeliyim?

Diğer tüm köpek türleri gibi, American Staff’lar da düzenli olarak tımar edilmeli ve yıkanmalıdır. Ayda bir gibi sık veya 6 ayda bir gibi seyrek aralıklarla yıkanabilirler.

Amerikan personelinin ne sıklıkla saç kesimi yaptırması gerekir?

American Staff’ınızın tüylerini haftada en az bir kez fırçalayın. Evcil hayvanınızı günlük veya haftalık olarak tımar etmek için kauçuk bir köri fırçası veya kısa, yoğun kıllara sahip yumuşak ila orta kıllı bir fırça kullanın.

Tırnaklarını kesmek için en uygun zaman ne zamandır?

Tırnaklarını ayda yaklaşık iki kez kesin. Orta boy köpekler için tasarlanmış bir Miller’s Forge makas kesme makinesi kullanın ve yanlışlıkla canlı olanı kesmeniz ihtimaline karşı yanınızda stiptik toz bulundurun.

Paltosunu neyle sileyim?

American Staff’ınızın tüylerini fırçaladıktan sonra temiz, nemli bir bezle silin. Kürkünün damarlarını takip ederek boynundan kuyruğuna doğru gittiğinizden emin olun. İnatçı tüyleri veya kiri çıkarmak için yeterince sıkıca bastırın, ancak ovmayın.

Amerikan personelinin tımara ihtiyacı var mı?

Amerikan Personelinin tımar edilmesi fazla çaba gerektirmez. Aslında, kısa tüyleri çok az bakım gerektirir ve çok kısa sürede yıkanabilirler – sık sık yıkanmaları gerekmez.
Fırçalanmaları (çoğu bundan hoşlansa da) ya da tüylerinin bir köpek gibi kesilmesi gerekmez ve tüyleri doğal olarak kokulu değildir.

Bir Amerikan Personeli Nasıl Tımar Edilir?

Bu, özellikle minimum bakım gerektiren bir cins için çok fazla gibi görünebilir. Ancak Amerikan Staff’ınıza parlak bir tüy vermek istiyorsanız, her gün kauçuk bir köri fırçasıyla fırçalayın.
Dolaşımı uyarmak ve köpeğin doğal yağlarını tüylere dağıtmak için dairesel hareketler kullanın.

Amerikan Personelleri çok saç bırakır mı?

Amerikan Kurmayları tüm yıl boyunca sürekli kaybediyor ve kaybediyor. Bahsedildiği gibi, bunlar tek tüylü ırklardır ve çift tüylü köpeklerin yaşadığı « kabarık tüy » olayına sahip olmayacaklardır.
Tüy dökmek için alt kürkleri yoktur, bu nedenle tüm yıl boyunca aynı miktarda kürkle uğraşacaksınız.

Köpeğimin tüylerinin kesilmesi gerektiğini nasıl anlarım?

Köpeğinizin bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren 5 işaret:

 1. köpeğimin kürkü/paltosu kötü kokuyor
 2. köpeğimin kürkü/paltosu kötü kokuyor
 3. köpeğimin tırnakları çok uzun
 4. köpeğimin kulakları kokuyor
 5. Köpeğim scooter’a biniyor.

Amerikan Personelinin çok fazla egzersize ihtiyacı var mı?

Bu köpekler güçlü ve enerjiktir ve bu nedenle sıkılmalarını önlemek için günlük egzersize ihtiyaç duyarlar. Yürüyüşler American Staffs’ın sosyalleşmesine yardımcı olmak için idealdir. Elbette, her köpek gibi bu hayvanların da her zaman bir ip üzerinde gezdirilmesi tavsiye edilir.

Amerikalı personel sevgisini nasıl gösterir?

Amerikan Personelleri genellikle size mümkün olduğunca yakın olarak sevgi gösterirler. Eğilmeyi, sarılmayı ve kucağınıza tırmanmayı severler. Ayrıca zıplamaya ve yüzünüzü yalamaya, kuyruklarını dikkatle sallamaya ve mümkün olduğunca yanınızda kalarak size sevgiyle bakmaya eğilimlidirler.

Bir Amerikan personelinin bıyığını kesebilir misiniz?

Köpek bıyıklarını kesebilir misiniz? Teknik olarak, bir köpeğin bıyıklarını kesebilirsiniz, çünkü makas onları kolayca kesebilir, ancak köpeğinizin bıyıklarını kesmemelisiniz. Bazı kuaförler ve evcil hayvan sahipleri bıyıkların önemini görmezden gelir ve kozmetik nedenlerle onları keser.

Bir Amerikan personelini tımar etmenin maliyeti nedir?

Köpeğinizi yerel bir dükkana götürmeyi tercih ederseniz, yaklaşık 36,22 ila 67,91 € ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu tabii ki köpeğin büyüklüğüne bağlıdır.
Aslında, seyyar bir kuaför orta boy bir köpek için ortalama 67,91 € karşılığında evinize gelebilir. Ayrıca, köpeğinizi self servis bir tesiste 9,96 ila 20,83 € arasında bir ücret karşılığında tımar edebilirsiniz.

Amerikan Personel Bakımına İlişkin Sonuçlar

Köpekler mükemmel bir hafızaya sahiptir ve farklı duyguları farklı aktivitelerle ilişkilendirme eğilimindedir. Örneğin, yürüyüşlerin eğlenceli olduğunu bilirler. Bu yüzden dört gözle bekliyorlar. Bu nedenle, köpeğinizin yürüyüş ekipmanlarını tam olarak onu gezdirdiğiniz zamana denk gelen bir zamanda size getirdiğini fark etmiş olabilirsiniz.
American Staff tımarı kolay ve eğlencelidir. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi dışarıdan da temin edebilirsiniz. Her şey sizin müsaitlik durumunuza bağlıdır.

Köpeğinizin bakımını yapmak istiyorsanız bu video size gerçekten yardımcı olabilir:

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *